چرا دوست داشتنی نیستیم؟

چرا خیلی از ما احساس میکنیم که دیگران ما را دوست ندارند و همیشه در زندگی با کمبود عشق و محبت مواجه هستیم؟ این سوالی است که ذهن و فکر خیلی از ما را درگیر خودش کرده و شاید نتوانستیم پاسخی مناسب برایش پیدا کنیم و همچنان به این وضعیت خود در روابط خودمان ادامه میدهیم.

دکتر منوچهر خادمی در این ویدئوی آموزشی؛ بر این نکته تاکید دارند که افرادی که همیشه احساس میکنند در تمامی مراحل زندگی، کمتر دوست داشته شدند از میان ۱۲ تله زندگی، در تله محرومیت احساسی و عاطفی قرار دارند و به دلیل فعالیت این تله زندگی در وجود آنها، همیشه در روابط عاشقانه خود به بن بست میرسند.

دکتر خادمی معتقدند افرادی که در تله محرومیت احساسی و عاطفی قرار دارند، عموما دو دسته هستند. دسته اول، افرادی هستند که کمبود عشق و محبت خودشان را به شریک عطفی خود ابراز میکنند اما در این مسیر دچار ناکامی عاطفی و سرخوردگی عشقی میشوند و دسته دوم افرادی هستند که با وجود داشتن خلا احساسی و عاطفی، این حس کمبود عشق و محبت خود را بروز نداده و خود را بسیار قوی و غنی از عواطف نشان داده و درنتیجه؛ به آدمهایی بسیار خشک و نچسب و سرد و تلخ و نجوش تبدیل شده و به مرحله یُبس عاطفی و یُبس احساسی میرسند. دکتر خادمی در ادامه این ویدئو از ویژگیها و مشخصات شریک عاطفی این دو دسته از افراد هم صحبت میکنند و به ما میگویند که اگر کسی در تله محرومیت احساسی و عاطفی قرار داشته باشد آنگاه شریک عاطفی او چه شکلی خواهد بود.


اگر ایمیل خودتان را در خانه معنا ثبت کنید ما شما را از مقالات، صوت و ویدئوهای جدید آموزشی خانه معنا باخبر میکنیم،

فقط کافی است ایمیل خودتان را در فرم زیر وارد کنید، ما ایمیل بی محتوا و مزاحم ارسال نمیکنیم:

4 دیدگاه ها

 1. آسمان خراش!!!!!!! گفت:

  منکه ندارم این تله رو! اتفاقا دیدم ادمای خشکی که انقد رسمی و خشکن انقد پختن که ته دیگ گرفتن ههههههه ولی پرخاشگرم نبودنااا ادمای فوق درونگرایی بودن!!!، بعدشم ادمیکه خشک و نچسب باشه اصلا چجوری میخواد شریک عاطفی تور کنه که بخواد گاردیم بگیره جلوش!!!!!!! :)))))))) اصولا اینجور ادما حوصله سربرن واسه همه!! همه ازشون فرار میکنن فرصت اینو پیدا نمیکنن بخوان خودشون فرار کنن!!! :))))) والا بخداااااااا هههههههه / من اولا خیلی خوش خندم طوریکه تو یه کلاسی که صداها ضبط میشد بچه ها میگفتن ارزوشونه یه جلسه تو فایلای ضبط شده، کل کل من با استاد و خنده هام نباشه!!!! دوما خیلیم بجوشم!!! طوریکه هر کی میومد جلو و قضیه یه طرفه بود و هیچ حسی بهش نداشتم این توهم براش ایجاد میشد که منم ازش خوشم میاد و همه چی دوطرفس بعد میفهمید رفتارم کلا این شکلیه و همه چی یطرفس!!! :))) ولی موقع عصبانیت یا ناراحتی چون گریه نمیکنم و همچین چیزیو عار میدونم و عمرا بتونم اینجوری ناراحتیمو بروز بدم، قشنگ پرخاشگرم! :)))))) یه دادو بیدادی را میندازم تو سر طرف ههههههههه البته سه سال وسط بعضی درگیریا بودم روحیم خیلی سرکوب شد. از عصبانیت و پرخاشگری و خیلی چیزای دیگه افتاده بودم کلا از هر احساسی خالی بودم بجز یه حس جدیدی به اسم “بی تفاوتی و غم”. ادم وسط تفریحات محبوبشم میرف حس هیجان و شادی نمیگرف دیگه!!! یا چیزاییکه همیشه تحریکم میکرد آنی جوش بیارم، اونموقه جلوی اینام بی تفاوت شده بودم… که الان ۶۰% روحیم برگشته :)))) هرچیم زمان میگذره دوباره داره همه چی میاد سرجاش!!!!!!! حتی فکر میکردم روحیاتم خیلی ملایم و مهربون شده الان میبینم داره برمیگرده همه چی! حتی همون عصبانیته!!! تمایل به زندگی مجردی رو منم دارم! این تمایل از بچگی بخاطر بلندپروازیم بوده و تعریف تمجیداییکه بقیه میکردن بقدری تو زندگی من پررنگ و شدید بود که باعث شد از همون بچگی اینو بدونم که با همه فرق دارم و ادم بلندپروازی بشم که فکر کنم وقتی از مردم سرترم دلیلی نداره مثل مردم زندگی کنم!!!، تک بچه ام بودم هیچوقت از طرف بابام واسم کم گذاشته نشد همه ی نیازام بیش از حد برطرف میشد کارای روتینمم هیچوقت مجبور نبودم خودم بکنم بقیه برام میکردن! تو محیطهای مختلفم اختیارا افتاد دستم!/ راجع محبت کردن و بیان احساسات هم فکر میکنم هرکی سلیقه ای داره مثلا ادمای درونگرا دوس دارن همش محبت کنن عشق بورزن جملات احساسی بگن… من شخصا دوس دارم طرفم اینجوری باشه! :))) ادمای برونگرا اینجوری نیستن… خودم روحیاتم یجور دیگس حس محبتم این شکلیه که همش یه بلایی سر طرفم بیارم طرف خونش به جوش بیاد حرص بخوره شروع کنه نق زدن!! منم بشینم قاه قاه بخندم کلا با اذیت کردن خیلی حال میکنم!!!! حس محبت میگیرم!!! جملات عاطفی نمیتونم بگم!!!!! البته پارتنر اخرم ۲-۳ سال فقط زمان گذاش که مجبورم کنه بهش بگم “دوستت دارم” این قضیه رو حل کرد که به روشهای مرسومم ابراز علاقه کنم گاهی! :)))) کل روزم پیشم بود میحرفید که نباید جلوی خودش که دوسم داره غرور داشته باشم یا فکر کنم با همچین چیزی غرورم میشکنه… ولی بازم با روشهای غیرمرسوم حال میکنم هههههههه

  • خانه معنا گفت:

   سلام و عرض ادب. سپاس از نظر ارزشمند و مفصل شما. خیلی ممنون که وقت گذاشتید و نظرتون رو در زیر این ویدئو قرار دادید. همه نظرات را شخص دکتر خادمی مطالعه میکنند.
   (مدیریت سایت خانه معنا)

 2. فاطمه نوری گفت:

  باسلام و عرض ادب
  ویدئوتون فوق العاده بود فوق العاده

  شخصیت من از دید خودم و اطرافیانم خیلی دوست داشتنی هست ولی نمیدونم چرا کسانیکه به قصد شریک عاطفی به سمتم میان دچار این تله هستند…

  • خانه معنا گفت:

   سلام خدمت شما. سپاسگزاریم از نظر ارزشمند شما. بله همینطوره که میفرمایید. خیلی اوقات در رابطه طرف مقابل تله داره و شناخت تله های زندگی سبب میشه که ما تله زندگی شریک عاطفی خودمان را بشناسیم و برای رهایی از تله به او کمک کنیم. (مدیریت سایت خانه معنا)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *